RMCF0402FT1K96
Mfr.Part #
RMCF0402FT1K96
Description
RES 1.96K OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
1.96 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%